Skip to main content

LGBTİ+ Danışma Hattı Nedir?

Sokakta ve siyasette artan fobik söylem ve davranışlar LGBTİ+ bireylerin yaşamlarında yalnızlaştırma ve düşmanlaştırma olarak beliriyor. 1 Temmuz 2024’te açılan bakad LGBTİ+ Danışma Hattı, cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği dolayısıyla yaşanılan ayrımcılıklara karşın “Ne Yalnızsın, Ne de Yanlış” demek için akran danışmanlığı ve desteği sunmaktadır.

Danışma Hattı cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği konularında soru ve sorunların paylaşılabileceği bir alandır. Hattı arayan danışanlar ayrımcılık, açılma süreci, akran zorbalığı, aile ilişkileri, flört şiddeti, cinsel sağlık ve cinsel yolla aktarılan enfeksiyonlar, cinsiyet uyum süreci, askerlik muafiyeti süreci, madde bağımlıkları, ve kiracı – ev sahibi ilişkileri gibi konularda, kapsamlı eğitim almış bakad gönüllülerinden akran danışmanlığı alırlar.

 

LGBTİ+ Danışma Hattı’na nasıl ulaşabilirim?

Danışma hattı anonim hizmet vermektedir. Hattımız pazartesi, çarşamba, cuma, ve pazar günleri 10.00-16.00 saatleri arasında telefondan, arayanın kendi tarife ücreti dışında bir ücret olmaksızın destek sunmaktadır. Danışma hattına  0 (850) 888 2145 nolu numaradan ulaşabilirsiniz.