Skip to main content

Hollandalı aşırı sağcı lider Geert Wilders, Feyza Altun’un gözaltına alınmasına, sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Wilders mesajında, “Feyza Altun bir kahramandır!” diye yazdı.

Feyza Altun, sosyal medyada şeriat hakkındaki yorumları sebebiyle, “halkı kin ve düşmanlığa teşvik ettiği” gerekçesiyle gözaltına alınmıştı. Altun, 20 Şubat Salı sabah saatlerinde Beykoz Adliyesine getirilmiş ve Sulh Ceza Hakimliğince yurtdışı çıkış yasağı ve haftada iki gün karakola imza atma şeklindeki adli kontrol kararıyla serbest bırakılmıştı.

Düzenlenen haberin linki: https://beyazgazete.com/haber/2024/2/20/dine-kufreden-sapkin-avukat-feyza-altun-a-islam-dusmani-irkci-wilders-ten-destek-7006218.html

* Haber ile ilgili görüş ve eleştirilerinizi [email protected] adresinden bize iletebilirsiniz.

Barış Pusulası hakkında

Barış Pusulası, hak odaklı habercilik ilkeleri doğrultusunda medya dilini dönüştürmeyi hedefliyor. Avrupa Birliği, Türkiye Avrupa Vakfı ve Sahne Projesi tarafından desteklenen proje kapsamında Kürtçe ve Türkçe kaynaklardan seçilen haberleri şiddetsizlik ve toplumsal cinsiyet lensiyle çift dilli yayımlıyoruz.


Haber içeriklerinin sorumluluğu tamamıyla Barış İçin Kültürel Araştırmalar Derneği’ne aittir. Avrupa Birliği’nin, Türkiye Avrupa Vakfı’nın ve Sahne Projesi’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.