Skip to main content

İstanbul Zeytinburnu’nda bir erkek 3 yaşındaki bir çocuğa cinsel saldırıda bulundu. 1 Haziran 2023 tarihinde gerçekleşen bu olay nedeniyle, erkek çevredekiler tarafından dövüldü.

İddiaya göre, şüphelinin arkasından gelen çocuğun ailesinin durumu fark ederek tepki göstermesi üzerine, şüpheli kaçarak uzaklaşmaya çalıştı. Çevredekiler tarafından yakalanarak darbedilen kişinin erkek gözaltına alındı.

Olayın sosyal medyada yayılması sonrasında, cinsel saldırıyı gerçekleştiren erkeğin yabancı uyruklu olmasını gerekçe gösteren kullanıcılar, yabancı düşmanlığını içerek ifadeler kullandı.

Düzenlenen haberin linki: https://www.safakgazete.com/sapik-siginmaci-3-yasindaki-cocugu-taciz-etti

* Haber ile ilgili görüş ve eleştirilerinizi [email protected] adresinden bize iletebilirsiniz.

Barış Pusulası hakkında

Barış Pusulası, hak odaklı habercilik ilkeleri doğrultusunda medya dilini dönüştürmeyi hedefliyor. Avrupa Birliği, Türkiye Avrupa Vakfı ve Sahne Projesi tarafından desteklenen proje kapsamında Kürtçe ve Türkçe kaynaklardan seçilen haberleri şiddetsizlik ve toplumsal cinsiyet lensiyle çift dilli yayımlıyoruz.

Haber içeriklerinin sorumluluğu tamamıyla Barış İçin Kültürel Araştırmalar Derneği’ne aittir. Avrupa Birliği’nin, Türkiye Avrupa Vakfı’nın ve Sahne Projesi’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.