Skip to main content

Türkiye ve Suriye’yi derinden sarsan 6 Şubat depremlerinden etkilenen yurttaşlar, ülke çapında öğrenci yurtlarına yerleştiriliyor. Depremden sonra barınma ihtiyacı doğan yurttaşların yerleştirildiği yurtlardan biri de Mersin Kırkkaşık KYK Kız Yurdu oldu.

Sığınmacıların yerleştirildiği bu yurt, Ekşi Sözlük sitesinde “Mersin kız yurduna Suriyelilerin yerleştirilmesi” başlığıyla hedef gösterildi. Kimi internet haber sitelerinin, “Suriyeli ve Afganlar kız yurdunu işgal etti” başlığıyla haber konusu yaptığı yurtta kalan depremzede sığınmacılar, bir kez daha mağdur edildi. 

Düzenlenen haberin linki:  https://www.yenicaggazetesi.com.tr/suriyeli-ve-afganlar-kiz-yurdunu-isgal-etti-628030h.htm 

* Haber ile ilgili görüş ve eleştirilerinizi [email protected] adresinden bize iletebilirsiniz.

Barış Pusulası hakkında

Barış Pusulası, hak odaklı habercilik ilkeleri doğrultusunda medya dilini dönüştürmeyi hedefliyor. Avrupa Birliği, Türkiye Avrupa Vakfı ve Sahne Projesi tarafından desteklenen proje kapsamında Kürtçe ve Türkçe kaynaklardan seçilen haberleri şiddetsizlik ve toplumsal cinsiyet lensiyle çift dilli yayımlıyoruz.

Haber içeriklerinin sorumluluğu tamamıyla Barış İçin Kültürel Araştırmalar Derneği’ne aittir. Avrupa Birliği’nin, Türkiye Avrupa Vakfı’nın ve Sahne Projesi’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.