Skip to main content

Dünyanın en çok kullanılan internet arama motoru Google, Onur Haftası’na özel tasarım yaptı. Google, daha önce 2016 yılında “Onur Yürüyüşü” gökkuşağı bayraklı doodle yapmıştı ve arama yaptıktan sonra gökkuşağını üst bantta tutmaya devam etmişti.

Google’ın Onur Haftası kutlama tasarımı kapsamında ‘”LGBT”, “pride [onur]”, “happy pride month [Onur Ayı kutlu olsun]”  yazıldığında ekranın üst kısmından alta doğru gökkuşağı renklerinde konfetiler düştü.

Düzenlenen haberin linki: https://www.milligazete.com.tr/haber/7245062/google-yine-bildigimiz-gibi-lgbt-sapkinligina-ozel-kutlama

* Haber ile ilgili görüş ve eleştirilerinizi [email protected] adresinden bize iletebilirsiniz.

Barış Pusulası hakkında

Barış Pusulası, hak odaklı habercilik ilkeleri doğrultusunda medya dilini dönüştürmeyi hedefliyor. Avrupa Birliği, Türkiye Avrupa Vakfı ve Sahne Projesi tarafından desteklenen proje kapsamında Kürtçe ve Türkçe kaynaklardan seçilen haberleri şiddetsizlik ve toplumsal cinsiyet lensiyle çift dilli yayımlıyoruz.

Haber içeriklerinin sorumluluğu tamamıyla Barış İçin Kültürel Araştırmalar Derneği’ne aittir. Avrupa Birliği’nin, Türkiye Avrupa Vakfı’nın ve Sahne Projesi’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.