Skip to main content
30 Haziran Pazar günü Kayseri’de Suriye uyruklu olduğu açıklanan bir kişinin bir kız çocuğunu taciz ettiği iddiasının ardından kentte Suriyelilerin evlerini ve iş yerlerini hedef alan şiddet olayları başladı.
İddianın yayılmasının ardından başlayan şiddet olaylarında Suriyelilere ait araçlar, iş yerleri ve evler yakıldı, sokağa inen saldırganlar ırkçı sloganlarla yürüdü. Polisin güvenlik önlemlerine ve valinin açıklamalarına rağmen dağılmayan kalabalık, çok sayıda ev, iş yeri ve arabaya zarar verdi.

Düzenlenen haberin linki: https://tele1.com.tr/suriyeli-tacizci-5-yasindaki-cocugu-istismar-etti-kayseride-halk-ayaklandi-1093041/

* Haber ile ilgili görüş ve eleştirilerinizi [email protected] adresinden bize iletebilirsiniz.

Barış Pusulası hakkında

Barış Pusulası, hak odaklı habercilik ilkeleri doğrultusunda medya dilini dönüştürmeyi hedefliyor. Avrupa Birliği, Türkiye Avrupa Vakfı ve Sahne Projesi tarafından desteklenen proje kapsamında Kürtçe ve Türkçe kaynaklardan seçilen haberleri şiddetsizlik ve toplumsal cinsiyet lensiyle çift dilli yayımlıyoruz.

Haber içeriklerinin sorumluluğu tamamıyla Barış İçin Kültürel Araştırmalar Derneği’ne aittir. Avrupa Birliği’nin, Türkiye Avrupa Vakfı’nın ve Sahne Projesi’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.