Skip to main content

Konya’da mahalle muhtarı M.M.’nin, birlikte yaşadığı kadının şu an 17 yaşında olan kızını, 3 yıl boyunca istismar ettiği ortaya çıktı. 

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’na bir mahallenin muhtarının beraber yaşadığı kadının çocuğuna istismar ettiğine dair şikayette bulunuldu. 

Şikayet üzerine başlatılan soruşturmada, kızın anne ve babasının boşandığı, annesi M.A.’nın da muhtar M.M. ile birlikte yaşadıkları belirlendi. Muhtar M.M. ve anne M.A. 18 Şubat Pazar günü gözaltına alındı.

Erkeğin cep telefonunda da kız çocuğunu istismar ederken çektiği  fotoğraf ve videolar bulundu. M.M. ve anne M.A. tutuklandı, çocuk ise devlet koruması altına alındı. 

Düzenlenen haberin linki: https://www.cumhuriyet.com.tr/turkiye/yer-konya-muhtar-birlikte-yasadigi-kadinla-swinger-partisine-2177880

* Haber ile ilgili görüş ve eleştirilerinizi [email protected] adresinden bize iletebilirsiniz.

Barış Pusulası hakkında

Barış Pusulası, hak odaklı habercilik ilkeleri doğrultusunda medya dilini dönüştürmeyi hedefliyor. Avrupa Birliği, Türkiye Avrupa Vakfı ve Sahne Projesi tarafından desteklenen proje kapsamında Kürtçe ve Türkçe kaynaklardan seçilen haberleri şiddetsizlik ve toplumsal cinsiyet lensiyle çift dilli yayımlıyoruz.

Haber içeriklerinin sorumluluğu tamamıyla Barış İçin Kültürel Araştırmalar Derneği’ne aittir. Avrupa Birliği’nin, Türkiye Avrupa Vakfı’nın ve Sahne Projesi’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.