Skip to main content

CHP’nin Ekrem İmamoğlu’nun katılımda gerçekleşen Sancaktepe buluşmasında “LGBT” imzalı “Ekrem ve Alper başkanla özgürce yaşam gelecek” yazılı bir pankart ve gökkuşağı bayrakları açıldı.

CHP aynı zamanda DEM Parti’yle beraber Gençlik Örgütleri Forumu’nun (GoFor) cinsiyet kimliği ve cinsel yönelimi kapsayan Gençlik Hakları Sözleşmesi’ne de imzacı olmuştu.

Düzenlenen haberin linki: https://www.takvim.com.tr/guncel/2024/03/16/teror-seviciligi-de-sapkinlik-da-bunlarda-chpli-ozel-ve-imamoglunun-sancaktepe-mitinginde-tepki-gecen-lgbt-pankarti/4

* Haber ile ilgili görüş ve eleştirilerinizi [email protected] adresinden bize iletebilirsiniz.

Barış Pusulası hakkında

Barış Pusulası, hak odaklı habercilik ilkeleri doğrultusunda medya dilini dönüştürmeyi hedefliyor. Avrupa Birliği, Türkiye Avrupa Vakfı ve Sahne Projesi tarafından desteklenen proje kapsamında Kürtçe ve Türkçe kaynaklardan seçilen haberleri şiddetsizlik ve toplumsal cinsiyet lensiyle çift dilli yayımlıyoruz.

Haber içeriklerinin sorumluluğu tamamıyla Barış İçin Kültürel Araştırmalar Derneği’ne aittir. Avrupa Birliği’nin, Türkiye Avrupa Vakfı’nın ve Sahne Projesi’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.