Skip to main content

Deprem sonrasında Maraş’ta arama kurtarma çalışmaları devam ederken bir çocuk enkazdan emekleyerek çıktı.

Maraş’ın Pazarcık ilçesinde 6 Şubat’ta gerçekleşen  7.7 şiddetindeki deprem Antep, Malatya, Hatay, Adana, Mersin, Osmaniye, Adıyaman, Urfa ve Diyarbakır’ı da etkiledi.

Bölgedeki arama kurtarma çalışmalarından görüntüler gelmeye devam ediyor. Bölgeden yapılan aktarımlara göre, depremin merkez üssü olan Maraş’ta depremin ilk günü olan 6 Şubat tarihinde bir çocuk enkazın altından kendi imkanlarıyla çıktı. Bu durum bölgedeki yardım faaliyetlerine olan ihtiyaca, çocukların kendine özgü ihtiyaçlarına ve kurtulan çocukların bakımına dikkat çekiyor.

Düzenlenen haberin linki: https://www.sabah.com.tr/galeri/yasam/son-dakika-deprem-sonrasi-enkazdan-emekleyerek-cikti-turkiyeyi-aglatan-goruntuler

* Haber ile ilgili görüş ve eleştirilerinizi [email protected] adresinden bize iletebilirsiniz.

Barış Pusulası hakkında

Barış Pusulası, hak odaklı habercilik ilkeleri doğrultusunda medya dilini dönüştürmeyi hedefliyor. Avrupa Birliği, Türkiye Avrupa Vakfı ve Sahne Projesi tarafından desteklenen proje kapsamında Kürtçe ve Türkçe kaynaklardan seçilen haberleri şiddetsizlik ve toplumsal cinsiyet lensiyle çift dilli yayımlıyoruz.

Haber içeriklerinin sorumluluğu tamamıyla Barış İçin Kültürel Araştırmalar Derneği’ne aittir. Avrupa Birliği’nin, Türkiye Avrupa Vakfı’nın ve Sahne Projesi’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.