Skip to main content

The Telegraph’ın haberine göre İngiltere’den Pakistan’a dönen bir kişi, Abbottabad’da bir gay bar açmak için başvuruda bulundu.

Eşcinselliğin kanunen yasak olduğu ve 2 yıla kadar hapisle cezalandırıldığı ülkede açılması planlanan ilk gay bar, işletme lisansı için yapılan başvuruda yetkililer tarafından fark edildi.

Başvuruda bulunan kişinin ise 9 Mayıs’ta Peşaver kentindeki Serhat Hastanesi’nde psikolojik rahatsızlıklar bölümüne nakledildiği belirtildi.

Düzenlenen haberin linki: https://www.milligazete.com.tr/amp/haber/20435723/pakistandan-alkislanacak-hareket-sapkinlar-icin-gece-kulubu-acmaya-calisan-kisi-akil-hastanesine-yatirildi

* Haber ile ilgili görüş ve eleştirilerinizi [email protected] adresinden bize iletebilirsiniz.

Barış Pusulası hakkında

Barış Pusulası, hak odaklı habercilik ilkeleri doğrultusunda medya dilini dönüştürmeyi hedefliyor. Avrupa Birliği, Türkiye Avrupa Vakfı ve Sahne Projesi tarafından desteklenen proje kapsamında Kürtçe ve Türkçe kaynaklardan seçilen haberleri şiddetsizlik ve toplumsal cinsiyet lensiyle çift dilli yayımlıyoruz.

Haber içeriklerinin sorumluluğu tamamıyla Barış İçin Kültürel Araştırmalar Derneği’ne aittir. Avrupa Birliği’nin, Türkiye Avrupa Vakfı’nın ve Sahne Projesi’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.