Skip to main content

24 Ocak tarihinde yayınlanan bir sokak röportajında Suriyeli İngilizce öğretmeni bir kadının da sözlerine yer verildi. İngilizce öğretmen kadına “siz bedava yaşıyorsunuz” denmesi üzerine tepkisini dile getiren kadının etrafını saran erkeklerden oluşan kalabalık “ülkesine dönmesi” için ona bağırdı.

Sosyal medyada dolaşıma sokulan videonun kadını hedef gösterecek şekilde kurgulanırken göçmen karşıtlığını da körüklediği görüldü.

Düzenlenen haberin linki: https://www.yenicaggazetesi.com.tr/suriyeli-kadin-turklere-hakaretler-savurdu-yillardir-kendilerine-bakan-turk-758387h.htm

* Haber ile ilgili görüş ve eleştirilerinizi [email protected] adresinden bize iletebilirsiniz.

Barış Pusulası hakkında

Barış Pusulası, hak odaklı habercilik ilkeleri doğrultusunda medya dilini dönüştürmeyi hedefliyor. Avrupa Birliği, Türkiye Avrupa Vakfı ve Sahne Projesi tarafından desteklenen proje kapsamında Kürtçe ve Türkçe kaynaklardan seçilen haberleri şiddetsizlik ve toplumsal cinsiyet lensiyle çift dilli yayımlıyoruz.

Haber içeriklerinin sorumluluğu tamamıyla Barış İçin Kültürel Araştırmalar Derneği’ne aittir. Avrupa Birliği’nin, Türkiye Avrupa Vakfı’nın ve Sahne Projesi’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.