Skip to main content

Adana’da Hüseyin Sevedi adlı erkek, bindiği otobüste bir kadını taciz edince çevredekiler tarafından darp edilip güvenlik güçlerine teslim edildi. Taciz olayı, araç içi güvenlik kamerasına yansıdı. Tacizci erkek tutuklandı.

21 Mart saat 08.30 sıralarında Seyhan ilçesi Yenibaraj Mahallesi’nde üniversite öğrencisi bir kadın iş yerine gitmek için  otobüse bindi. Bir süre sonra otobüse Hüseyin Sevedi bindi. Fail, kadının arkasındaki koltuk boşalınca oraya oturdu ve vücuduna dokunarak taciz etti. Otobüste bulunan diğer yolcular faili yakalayıp darp etti. Şoför, otobüsü park ettikten sonra polise ihbarda bulundu.

Olay yerine gelen güvenlik güçleri, Hüseyin Sevedi’yi gözaltına alıp. Sevedi’yi polis merkezine götürülürken, kadın ifadesinde, fail ile eskiden aynı mahallede yaşadıklarını ve daha önce de iş yeri ve evinin çevresinde gördüğünü, kendisini ısrarlı takip ettiğini belirtti. Polis merkezindeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Hüseyin Sevedi, çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.

Düzenlenen haberin linki: https://www.iyigunler.net/guvenlik/otobuste-suriyeli-tacizciyi-yolcular-doverek-polise-teslim-ettiler-h353071.html

* Haber ile ilgili görüş ve eleştirilerinizi [email protected] adresinden bize iletebilirsiniz.

Barış Pusulası hakkında

Barış Pusulası, hak odaklı habercilik ilkeleri doğrultusunda medya dilini dönüştürmeyi hedefliyor. Avrupa Birliği, Türkiye Avrupa Vakfı ve Sahne Projesi tarafından desteklenen proje kapsamında Kürtçe ve Türkçe kaynaklardan seçilen haberleri şiddetsizlik ve toplumsal cinsiyet lensiyle çift dilli yayımlıyoruz.

Haber içeriklerinin sorumluluğu tamamıyla Barış İçin Kültürel Araştırmalar Derneği’ne aittir. Avrupa Birliği’nin, Türkiye Avrupa Vakfı’nın ve Sahne Projesi’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.