Skip to main content

Türkiye İşçi Partisi, deprem bölgesindeki çadır kentlerde kadın ve LGBTİ+’lar için güvenli alanlar oluşturdu.

Maraş merkezli depremlerin ardından etkilenen bölgelerde çeşitli yardım faaliyetleri devam ediyor. Deprem bölgesinde ve çadır kentlerde kadın ve LGBTİ+’ların özgün ihtiyaçlarına destek için de çeşitli adımlar atılıyor.

Bu doğrultuda Türkiye İşçi Partisi gönüllüleri, çeşitli çadır kentlere “güvenli alan” notları yerleştirdi. Bu notlar, kadınların ve LGBTİ+’ların ihtiyaçları için gelebilecekleri güvenli bir alana işaret ediyor. Bu alanların oluşturulmasıyla kadın ve LGBTİ+’ların afet sonrası durumlarının iyileştirilmesi hedefleniyor.

Düzenlenen haberin linki:  https://m.yeniakit.com.tr/amp/haber/1736242/depremde-de-uslanmadilar-tipten-felaket-bolgesinde-lgbt-propagandasi

* Haber ile ilgili görüş ve eleştirilerinizi [email protected] adresinden bize iletebilirsiniz.

Barış Pusulası hakkında

Barış Pusulası, hak odaklı habercilik ilkeleri doğrultusunda medya dilini dönüştürmeyi hedefliyor. Avrupa Birliği, Türkiye Avrupa Vakfı ve Sahne Projesi tarafından desteklenen proje kapsamında Kürtçe ve Türkçe kaynaklardan seçilen haberleri şiddetsizlik ve toplumsal cinsiyet lensiyle çift dilli yayımlıyoruz.

Haber içeriklerinin sorumluluğu tamamıyla Barış İçin Kültürel Araştırmalar Derneği’ne aittir. Avrupa Birliği’nin, Türkiye Avrupa Vakfı’nın ve Sahne Projesi’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.