Skip to main content

Ankara Valiliği, Pembe Hayat LGBTİ+ Dayanışma Derneği’nin bu sene on ikincisini düzenleneyeceği Kuirfest’i’ yasakladı. 

Goethe Institut Ankara, Makina Mühendisleri Odası Eğitim ve Kültür Merkezi ve Mülkiyeliler Birliği’nde 23-25 Şubat arasında gerçekleşecek programın yasaklandığı, programın başlamasından yarım saat önce mekanlara tebligat gönderilerek haber verildi.

Yasak kararında “kamu düzeninin, genel sağlığın ve genel ahlakın, başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla” etkinliklerin yasaklandığını belirtildi. Pembe Hayat Derneği avukatları yürütmenin durdurulması için başvuruda bulundu.

Yasak karşısında etkinliklerine çevrim içi devam eden derneğin açıklamasına buradan erişilebilir.


Düzenlenen haberin linki: https://www.aydinlik.com.tr/haber/ankara-valiligi-lgbt-propagandasina-gecit-vermedi-kuirfesti-yasakladi-455762

* Haber ile ilgili görüş ve eleştirilerinizi [email protected] adresinden bize iletebilirsiniz.

Barış Pusulası hakkında

Barış Pusulası, hak odaklı habercilik ilkeleri doğrultusunda medya dilini dönüştürmeyi hedefliyor. Avrupa Birliği, Türkiye Avrupa Vakfı ve Sahne Projesi tarafından desteklenen proje kapsamında Kürtçe ve Türkçe kaynaklardan seçilen haberleri şiddetsizlik ve toplumsal cinsiyet lensiyle çift dilli yayımlıyoruz.

Haber içeriklerinin sorumluluğu tamamıyla Barış İçin Kültürel Araştırmalar Derneği’ne aittir. Avrupa Birliği’nin, Türkiye Avrupa Vakfı’nın ve Sahne Projesi’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.