Skip to main content

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameye göre,  İstanbul Ümraniye’de 48 yaşındaki Koray Çalık, aynı iş yerinde çalıştığı  51 yaşındaki Fazilet Doğan’ı uzun süre ısrarlı takip etti ve 6 Ocak günü kesici aletle yaraladı.

Savcılık, erkeğin farklı tarihlerde kadına rahatsızlık vermesinin de zincirleme cinsel taciz suçu oluşturduğunu söyleyerek Çalık’ın “Kadına karşı kasten öldürmeye teşebbüs”, “Cinsel taciz” ve “Ateşli silahlar ve bıçaklar ile diğer aletler hakkında kanuna muhalefet” suçlarından 23 yıla kadar hapsini istedi.

Düzenlenen haberin linki: https://www.odatv.com/guncel/genc-kadin-fazilet-doganin-hayatini-koray-calik-cehenneme-cevirdi-is-yerinde-platonik-sapik-bir-gun-illa-benim-olacaksin-120045006

* Haber ile ilgili görüş ve eleştirilerinizi [email protected] adresinden bize iletebilirsiniz.

Barış Pusulası hakkında

Barış Pusulası, hak odaklı habercilik ilkeleri doğrultusunda medya dilini dönüştürmeyi hedefliyor. Avrupa Birliği, Türkiye Avrupa Vakfı ve Sahne Projesi tarafından desteklenen proje kapsamında Kürtçe ve Türkçe kaynaklardan seçilen haberleri şiddetsizlik ve toplumsal cinsiyet lensiyle çift dilli yayımlıyoruz.

Haber içeriklerinin sorumluluğu tamamıyla Barış İçin Kültürel Araştırmalar Derneği’ne aittir. Avrupa Birliği’nin, Türkiye Avrupa Vakfı’nın ve Sahne Projesi’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.