Skip to main content

Bursa’da, dini nikahla birlikte yaşadığı 5 aylık hamile olan N.M.T.’yi öldürdüğü suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen tutuklu sanık 42 yaşındaki Y.A.M.A., son duruşmada yargılamanın gizli yapılmasını istedi. Y.A.M.A olayın basında yer alması nedeniyle kendisinin ve ailesinin mağdur olduğunu iddia etti.

Bursa’da olay, 2023 Temmuz ayında Yıldırım ilçesinde meydana geldi. Y.A.M.A. (42), 4 çocuğunun annesi olan M.A.’dan Aralık 2022’de boşandıktan sonra, uzaktan akrabası olan N.M.T. (43) ile dini nikah yaparak birlikte yaşamaya başladı.

Öğlen saatlerinde N.M.T.’yi öldüren Y.A.M.A., saat 13.00 sıralarında evden çıkıp arkadaşları ile buluşmaya gitti. Saat 17.00 sıralarında tekrar geldiği evde, N.M.T.’nin hareketsiz yattığını gören şüpheli, bu kez cep telefonu ile aradığı arkadaşı İ.O.’dan yardım istedi. İ.O.’nun sağlık ekiplerini çağırması üzerine kolluk kuvvetlerine ihbar yapıldı, Y.A.M.A. gözaltına alındı.

Fail hakkında Bursa 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘kadına karşı kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı. Mahkeme heyeti, olayın basına yansımasıyla mağdur olduğunu iddia eden erkeğin “yargılamanın gizli yapılması ve tahliye” taleplerini reddedip duruşmayı erteledi.

Düzenlenen haberin linki: https://www.haberturk.com/magdur-olmus-hamile-kadini-bogdu-gizli-durusma-istedi-son-dakika-haberler-3664156

* Haber ile ilgili görüş ve eleştirilerinizi [email protected] adresinden bize iletebilirsiniz.

Barış Pusulası hakkında

Barış Pusulası, hak odaklı habercilik ilkeleri doğrultusunda medya dilini dönüştürmeyi hedefliyor. Avrupa Birliği, Türkiye Avrupa Vakfı ve Sahne Projesi tarafından desteklenen proje kapsamında Kürtçe ve Türkçe kaynaklardan seçilen haberleri şiddetsizlik ve toplumsal cinsiyet lensiyle çift dilli yayımlıyoruz.

Haber içeriklerinin sorumluluğu tamamıyla Barış İçin Kültürel Araştırmalar Derneği’ne aittir. Avrupa Birliği’nin, Türkiye Avrupa Vakfı’nın ve Sahne Projesi’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.