Skip to main content

Çanakkale Biga’da 16 Şubat’ta Fırat Yıldızhan isimli erkek boşanma aşamasındaki eşi Saliha Gizem’i katlettikten sonra hafriyat alanına gömdü.

Fail bir süredir ayrı yaşadığı, boşanma aşamasındaki eşi Saliha Gizem’in Lapseki ilçesindeki evinin önüne gitti. Konuşmak istediğini söyleyen fail erkek, Gizem ile beraber Biga istikametine doğru yola çıktı. Gizem’i katleden fail daha sonra Gizem’i Biga ilçesi Çavuşköy mevkisinde bir hafriyat alanına gömdü.

Gizem’den haber alamayan yakınları, durumu polise bildirdi. Polis ekiplerince yakalanan Yıldızhan, ifadesinde cinayeti itiraf etti. Gizem’i gömerken yardım ettiği öğrenilen Fırat Yıldızhan’ın kardeşi Yağız Yıldızhan da gözaltına alındı.

Sulh ceza hâkimliğine çıkarılan Fırat ve Yağız Yıldızhan kardeşler tutuklandı.

Düzenlenen haberin linki: https://www.hurriyet.com.tr/gundem/yine-kadin-cinayeti-yine-vahset-once-iple-bogdu-sonra-gomdu-42407779

* Haber ile ilgili görüş ve eleştirilerinizi [email protected] adresinden bize iletebilirsiniz.

Barış Pusulası hakkında

Barış Pusulası, hak odaklı habercilik ilkeleri doğrultusunda medya dilini dönüştürmeyi hedefliyor. Avrupa Birliği, Türkiye Avrupa Vakfı ve Sahne Projesi tarafından desteklenen proje kapsamında Kürtçe ve Türkçe kaynaklardan seçilen haberleri şiddetsizlik ve toplumsal cinsiyet lensiyle çift dilli yayımlıyoruz.

Haber içeriklerinin sorumluluğu tamamıyla Barış İçin Kültürel Araştırmalar Derneği’ne aittir. Avrupa Birliği’nin, Türkiye Avrupa Vakfı’nın ve Sahne Projesi’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.