Skip to main content

İstanbul’un Bağcılar ilçesindeki sucu dükkanında 2019 ve 2023 yılları arasında çocukları istismar eden Metin Şenay hakkında karar açıklandı.

Mahkeme, hakkında 331 yıl 6 ay hapis istenen fail Şenay’a 4 mağdur çocuğa karşı ayrı ayrı “12 yaşını tamamlamamış çocuğa karşı zincirleme şekilde nitelikli cinsel istismar”, “cebir, tehdit ve hile kullanarak çocuğu cinsel amaçla hürriyetinden yoksun kılma” ve “müstehcen yayınların üretiminde çocukları kullanmak” suçlarından toplamda 293 yıl 6 ay hapis ve 1 milyon 687 bin 500 lira adli para cezası verdi.

Düzenlenen haberin linki: https://www.sabah.com.tr/yasam/sapik-sucuya-293-yil-6-ay-hapis-6967180

* Haber ile ilgili görüş ve eleştirilerinizi [email protected] adresinden bize iletebilirsiniz.

Barış Pusulası hakkında

Barış Pusulası, hak odaklı habercilik ilkeleri doğrultusunda medya dilini dönüştürmeyi hedefliyor. Avrupa Birliği, Türkiye Avrupa Vakfı ve Sahne Projesi tarafından desteklenen proje kapsamında Kürtçe ve Türkçe kaynaklardan seçilen haberleri şiddetsizlik ve toplumsal cinsiyet lensiyle çift dilli yayımlıyoruz.

Haber içeriklerinin sorumluluğu tamamıyla Barış İçin Kültürel Araştırmalar Derneği’ne aittir. Avrupa Birliği’nin, Türkiye Avrupa Vakfı’nın ve Sahne Projesi’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.