Skip to main content

Erzurum’da 20 Eylül’de Nizar A. isimli erkek, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin ardından Türkiye’ye yerleşmiş olan Anastasia Emelianova’yı katletti. Gece 11 sıralarında aralarında çıkan tartışmanın sonucunda Nizar A., Emelianova’yı cam parçalarıyla bıçaklayarak katletti.

Emelianova’yı katlettikten sonra fail erkek alt komşusuna gidip kadının yaralandığını söyleyerek yardım istedi. İhbar üzerine apartmana gelen polis ve sağlık ekipleri, Emelianova’ın kan kaybından öldüğünü belirledi. İfadesinde suçunu itiraf eden Nizar A., sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Düzenlenen haberin linki: https://www.tamgaturk.com/erzurum-da-suriyeli-siginti-rus-kiz-arkadasini-katletti/65985/

* Haber ile ilgili görüş ve eleştirilerinizi [email protected] adresinden bize iletebilirsiniz.

Barış Pusulası hakkında

Barış Pusulası, hak odaklı habercilik ilkeleri doğrultusunda medya dilini dönüştürmeyi hedefliyor. Avrupa Birliği, Türkiye Avrupa Vakfı ve Sahne Projesi tarafından desteklenen proje kapsamında Kürtçe ve Türkçe kaynaklardan seçilen haberleri şiddetsizlik ve toplumsal cinsiyet lensiyle çift dilli yayımlıyoruz.

Haber içeriklerinin sorumluluğu tamamıyla Barış İçin Kültürel Araştırmalar Derneği’ne aittir. Avrupa Birliği’nin, Türkiye Avrupa Vakfı’nın ve Sahne Projesi’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.