Skip to main content

İzmir Büyükşehir Belediyesi (İzBB)’nin 2024 yılında Kentsel Adalet ve Eşitsizlik Daire Başkanlığı’na ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Bürosu’na ayırdığı 60 milyon liralık bütçe, Belediye Meclisi tarafından onaylandı. 

7 Aralık 2023 tarihinde gerçekleşen Meclis toplantısında, İzBB 2024 yılı bütçesine, CHP ve İYİ Parti grupları kabul oyu verdi, AK Parti ve MHP grupları ret oyu verdi. Oy çokluğuyla geçen bütçe görüşmeleri sırasında herhangi bir tartışma yaşanmadı.

Daha önce Kaos GL’nin Youtube kanalına konuk olan İzBB Başkanı Tunç Soyer, bütçe ayırdıkları kurumların LGBTİ+ların sorunlarına da çözüm olacağını vurgulamıştı.

Düzenlenen haberin linki: https://www.aydinlik.com.tr/haber/vatandasin-parasini-lgbt-icin-kullaniyorlar-tam-60-milyon-butce-ayirdilar-438328

* Haber ile ilgili görüş ve eleştirilerinizi [email protected] adresinden bize iletebilirsiniz.

Barış Pusulası hakkında

Barış Pusulası, hak odaklı habercilik ilkeleri doğrultusunda medya dilini dönüştürmeyi hedefliyor. Avrupa Birliği, Türkiye Avrupa Vakfı ve Sahne Projesi tarafından desteklenen proje kapsamında Kürtçe ve Türkçe kaynaklardan seçilen haberleri şiddetsizlik ve toplumsal cinsiyet lensiyle çift dilli yayımlıyoruz.

Haber içeriklerinin sorumluluğu tamamıyla Barış İçin Kültürel Araştırmalar Derneği’ne aittir. Avrupa Birliği’nin, Türkiye Avrupa Vakfı’nın ve Sahne Projesi’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.