Skip to main content
30 Haziran Pazar günü Kayseri’de Suriye uyruklu olduğu açıklanan bir kişinin bir kız çocuğunu taciz ettiği iddiasının ardından kentte Suriyelilerin evlerini ve iş yerlerini hedef alan şiddet olayları başladı.
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, iddia edilen şüphelinin tutuklandığını, Suriyelilere yönelik şiddet olaylarına dair de 474 kişinin gözaltına alındığını açıkladı. Aynı zamanda bakan, gözaltına alınan 474 kişiden 285’inin daha önce farklı suçlardan adli kaydının bulunduğunu belirtti.

Düzenlenen haberin linki: https://www.yenicaggazetesi.com.tr/suriyeli-tecavuzcuyu-protesto-eden-474-kisi-gozaltina-alindi-815254h.htm

* Haber ile ilgili görüş ve eleştirilerinizi [email protected] adresinden bize iletebilirsiniz.

Barış Pusulası hakkında

Barış Pusulası, hak odaklı habercilik ilkeleri doğrultusunda medya dilini dönüştürmeyi hedefliyor. Avrupa Birliği, Türkiye Avrupa Vakfı ve Sahne Projesi tarafından desteklenen proje kapsamında Kürtçe ve Türkçe kaynaklardan seçilen haberleri şiddetsizlik ve toplumsal cinsiyet lensiyle çift dilli yayımlıyoruz.

Haber içeriklerinin sorumluluğu tamamıyla Barış İçin Kültürel Araştırmalar Derneği’ne aittir. Avrupa Birliği’nin, Türkiye Avrupa Vakfı’nın ve Sahne Projesi’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.