Skip to main content

Muğla’da 28 Mart’ta boşanma aşamasında olduğu eşini sokakta ateşli silahla katleden Vedat G., tutuklandı.

Muğla’nın Ortaca ilçesinde bir erkek, boşanma aşamasında olduğu eşini sokak ortasında silahla vurarak öldürdü. Neşe G.’nin hakkında daha önce birkaç kez uzaklaştırma kararı çıkarttırdığı Vedat G., 28 Mart saat 20.30 civarında sokakta karşılaştığı Neşe G.’ye ateşli silahla saldırdı. Neşe G., olay yerinde hayatını kaybetti. Olayın ardından Vedat G. gözaltına alındı, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Fail Vedat G., “tasarlayarak öldürmek” suçundan tutuklandı.

4 çocuk annesi olan Neşe G.’nin çocukları ise Muğla İl Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından koruma altına alındı.

Düzenlenen haberin linki: https://halktv.com.tr/gundem/muglada-bosanma-asamasindaki-esini-oldurmustu-cani-koca-tutuklandi-819927h

* Haber ile ilgili görüş ve eleştirilerinizi [email protected] adresinden bize iletebilirsiniz.

Barış Pusulası hakkında

Barış Pusulası, hak odaklı habercilik ilkeleri doğrultusunda medya dilini dönüştürmeyi hedefliyor. Avrupa Birliği, Türkiye Avrupa Vakfı ve Sahne Projesi tarafından desteklenen proje kapsamında Kürtçe ve Türkçe kaynaklardan seçilen haberleri şiddetsizlik ve toplumsal cinsiyet lensiyle çift dilli yayımlıyoruz.

Haber içeriklerinin sorumluluğu tamamıyla Barış İçin Kültürel Araştırmalar Derneği’ne aittir. Avrupa Birliği’nin, Türkiye Avrupa Vakfı’nın ve Sahne Projesi’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.