Skip to main content

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, bir internet sitesinde önerilen LGBTİ+ temalı filmleri kast ederek “Batı kaynaklı aile kurumunu zayıflatmayı ve gençleri etkisiz hale getirmeyi amaçlayan sapkın kampanyalara karşı mücadeleyi sürdüreceklerini” açıkladı.

LGBTİ+ görünürlüğü bulunan içeriklere karşı izleme çalışmalarının aralıksız devam edeceğini vurgulayan RTÜK Başkanı, LGBTİ+ temalı yapımları “inancı, kültürü, örf ve adetleriyle çelişkili olarak değerlendirirken “bu tür içerikleri pazarlayan iş birlikçilere karşı mücadelenin süreceğini” belirtti.

Düzenlenen haberin linki: https://www.polatlipostasi.com/rtuk-baskani-sahin-sapkin-kampanyalara-karsi-mucadele-edecegiz#google_vignette

* Haber ile ilgili görüş ve eleştirilerinizi [email protected] adresinden bize iletebilirsiniz.

Barış Pusulası hakkında

Barış Pusulası, hak odaklı habercilik ilkeleri doğrultusunda medya dilini dönüştürmeyi hedefliyor. Avrupa Birliği, Türkiye Avrupa Vakfı ve Sahne Projesi tarafından desteklenen proje kapsamında Kürtçe ve Türkçe kaynaklardan seçilen haberleri şiddetsizlik ve toplumsal cinsiyet lensiyle çift dilli yayımlıyoruz.

Haber içeriklerinin sorumluluğu tamamıyla Barış İçin Kültürel Araştırmalar Derneği’ne aittir. Avrupa Birliği’nin, Türkiye Avrupa Vakfı’nın ve Sahne Projesi’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.