Skip to main content

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve DEM Parti Eş Başkanı Tuncer Bakırhan, Gençlik Hakları Sözleşmesini imzaladılar.

Gençlik Örgütleri Forumu üyelerini dün (29 Şubat Perşembe) Meclis’te ağırlayan Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkanı Özgür Özel ve Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Başkanı Tuncer Bakırhan, farklı cinsel yönelimleri ve cinsiyet kimliğini de içeren Gençlik Hakları Sözleşmesi’ni imzaladı.

Özel ve Bakırhan, adaylarını sözleşmeyi imzalamaya teşvik edeceğini ifade ederek gençlik politikalarına dair 57 üye örgütüyle birlikte GoFor ile çalışma sözü verdi.

Düzenlenen haberin linki: https://www.takvim.com.tr/guncel/2024/02/29/sapkin-ittifak-chp-genel-baskani-ozgur-ozel-ve-dem-parti-es-baskani-tuncer-bakirhandan-lgbtlilere-destek-sozu/2

* Haber ile ilgili görüş ve eleştirilerinizi [email protected] adresinden bize iletebilirsiniz.

Barış Pusulası hakkında

Barış Pusulası, hak odaklı habercilik ilkeleri doğrultusunda medya dilini dönüştürmeyi hedefliyor. Avrupa Birliği, Türkiye Avrupa Vakfı ve Sahne Projesi tarafından desteklenen proje kapsamında Kürtçe ve Türkçe kaynaklardan seçilen haberleri şiddetsizlik ve toplumsal cinsiyet lensiyle çift dilli yayımlıyoruz.


Haber içeriklerinin sorumluluğu tamamıyla Barış İçin Kültürel Araştırmalar Derneği’ne aittir. Avrupa Birliği’nin, Türkiye Avrupa Vakfı’nın ve Sahne Projesi’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.